İdil (Akidil) Türkmenoğlu

image2

Yönetici, Yazar, Danışman, Konuşmacı, Öğretim Görevlisi

Boğaziçi İşletme Bölümü'nden mezun. Doğuş Grubu’nda Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu'nda İK, Eğitim ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Bank of America'da iş üzerinde eğitim gördü ve Wharton'da Stratejik İK sertifikasını aldı. 

Boyner Grup’a 2001’de Benkar'la geçti. Daha sonra Beymen'in İK ve Eğitimini yönetti. 2003-2005 arasında sabbatical yaptı, University of Michigan'da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katıldı. 


2005-2011 arasında Boyner Holding İK ve İletişim Koordinatörü olarak çeşitli gelişim projelerini yürütmek üzere esnek zamanlı çalıştı. Aynı zamanda Prof.Üstün Dökmen’in ekibinde danışmanlık/eğitim projelerinde yer aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamladı, sırasıyla İstanbul, Yeditepe ve Koç Üniversitelerinde ders verdi. Şimdi Boğaziçi’nde derslerine devam ediyor. 2011’de full time olarak Boyner Grup’a geri dönen Türkmenoğlu, 2014’ten 2018 Şubat ayına kadar Boyner Grup’ta İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.


Çeşitli internet sitelerinde, Boğaziçi’nde, Cosmopolitan'da ve Milliyet’te köşe yazıları yayımlandı. İlk kitabı "Ofis Hikayeleri" Kasım 2005'te Epsilon'dan, beşinci baskısı yapılan “Pozitif Yönetim” Elma’dan yayımlandı.  2019  yılında Işıl Taysever ile birlikte Torpil DEğil Networking'i çıkarttılar. Son kitabı Kurumsal İç İletişim ise yaz başında raflara çıktı.


Sektörel birçok ödülün sahibi, ayrıca 50CHRO arasında.   PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) ve ÖSGD (Özel Sektor Gonulluler Derneği) ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Uyesi. SHRM (Society of Human Resources Management), IPPA (International Positive Psychology Association) üyesi.


Fatih Türkmenoğlu ile evli. Talia ve Mira’nın annesi. 

LinkedIn Profili

Seminer Referanslarından Bazıları

Abbott, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Anel Group, Arrow Elektrik, Avea, A&Y, Azersun Holding, Benetton, Beymen, Boehringer Ingelheim, Borsa İstanbul, Boyner, Ceragem, Citibank, Coca Cola İçecek, Covedien, Digiturk, Enka Okulları, Fark Holding, Fikir Merkezi, Ford-Otosan, Grup Matematik Dersaneleri, Honeywell, Huntsman, Korozo, Küçük Şeyler Anaokulları, Mütaahhitler Birliği, Nart Akademi, Nesibe Aydın Okulları, Oyak Renault, ÖSGD, PERYÖN, Sanko Grubu, SemLab, Şahinler Holding, Şişecam, TED Okulları, TKBB, Turkcell. TURQUALITY.
Boğaziçi ve Koç Üniversitesi Yönetici Gelişim Programları.
Çok sayıda açık eğitim ve konferans 

Bana Ulaşın

ISTANBUL / CHICAGO / MIAMI